وب سایت شخصی سعید آبسالان

ایلام دهلران
وب سایت شخصی سعید آبسالان
آنگاه که غرور کسی را له می کنی،
آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی،
آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی،
آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری
آنگاه که حتی گوش خود را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی،
آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری ،
می خواهم بدانم،دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای
خوشبختی خودت دعا کنی؟

...............................................
از روزگار پرسیدم
با آنهایی که با زندگی و احساساتم بازی کردند چه کنم؟
گفت :
آنها را به من واگذار کن که چرخ روزگار، بالا و پایین بسیار دارد
...............................................
استاد گفت: با دوست جمله بساز !
خندیدم.....
چون نمیدانست.....
با دوست دنیـــا میسازن نه جمله...!
..............................................
چه بی رحمانه تمام آرزوهای کودکــی مان را
به دار قصــاص آویختیم
به حکم بزرگ شدنمان !
.............................................
برخی از انسان ها دردهای خود را دوست دارند و از ترکیب دردهای خود قصه هائی ساخته اند که به نظر آن ها ، قصه زندگی آن ها است . در صورتی که آنها اصلا زندگی نداشته اند که قصه ای برای آن بنویسند . زندگی قصه ندارد
انسان های خوشبخت واقعی ، قصه ای ندارند. قصه مال من ذهنی است . زندگی رها کردن و بخشیدن و دادن و گذشتن است
.............................................
اتفاق هر چه که باشد، در این جهان بیفتد، ما چاره‌ای جز تسلیم نداریم دنبال سبب و علت نباید باشیم
هر چیزی که با آن هم هویت شده‌ایم و از آن زندگی‌ می‌خواهیم بت ما میشود و ما بت پرست می‌شویم
هر موقع که درد می‌کشیم باید به آن نگاه کنیم و ببینیم با چی‌ هم هویت شده‌ایم، آن را پیدا کرده و بیرون بیندازیم
ما با ترمز مقاومت و ستیزه به جای نمی رسیم
نزدیکترین راه برای رسیدن به خدا یا زندگی‌، عشق و پراکندن آن در دنیاست
وقتی‌ کسی‌ را می‌بخشیم آزاد می‌شویم و به فضای خدا میرویم
یکی‌ از بدبخترین آدمها آنهایی هستند که لذتهای دنیوی را معنی‌ شادی برای خودشان می‌دانند

.............................................
ایمیل سایت
saedabsalan@rayana.ir
سعید آبسالان
کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
پیوندهای روزانه
پیوندها
تبادل لینک
Iranbloglist.com

خواندن ذهن شمايک عدد بين 1 تا 63 انتخاب کنيد، من قادرم با 6 بار حدس زدن ذهن شمارو بخونم!!!


blogکد بازی تمرکز حواس


وبلاگ-کد لوگو و بنر


وبلاگ-کد لوگو و بنر
طبقه بندی موضوعی


Google

در این سایت
در كل اينترنت
ليست وبلاگهای به روز شده

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از استاندار ایلام تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام محمد باقر الفت به خاطر حمایت ها و پشتیبانی و توجه به نوع، سطح، میزان و کیفیت اقدامات انجام شده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ایلام از محمدرضا مروارید استاندار ایلام تقدیر کرد، متن تقدیر نامه به شرح ذیل است:
جناب آقای مهندس مروارید(زیده عزه)
استاندار محترم ایلام

همانگونه که مستحضرید یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین اقدامات پیشگیرانه، اقدامات فرهنگی می باشد و در این نوع اقدامات اطلاع رسانی و آگاهی افزایی از ارکان اصلی و موثر می باشد. براساس بررسی بعمل آمده باتوجه به نوع، سطح، میزان و کیفیت اقدامات انجام شده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ایلام که الگوی مناسب و قابل استفاده برای سایر استان های کشور می باشد و قطعا حمایت ها و پشتیبانی و ارشادات جنابعالی در تحقق توفیق حاصله موثر بوده است. لذا وظیفه می دانم تا از باب «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از عنایات جنابعالی تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم با تداوم حمایت های حضرتعالی و سایر مسئولان استان شاهد توفیقات بیش از پیش معاونت یاد شده در انجام رسالت خطیر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی باشیم.
محمدباقر الفت
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه

سعید آبسالان

داراب خانی

«جعفر داراب خانی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان، اظهار کرد: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در سنوات گذشته در خصوص وظیفه دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم، قوه قضاییه اهتمام جدی برای اجرایی کردن منویات رهبری داشته است.
وی افزود: از آنجایی که در قالب مقررات مصوب قانون گذار و دولت اجمالاً به نقش پیشگیری از وقوع جرم اشاره دارند، لذا مدیریت و هماهنگی و یادآوری شرح وظایف و تکالیف کلیه دستگاه‌ها می‌تواند گام مهمی در راستای برنامه موصوف باشد، از طرفی نظارت صحیح بر اجراء و تاثیر اجرای برنامه‌ها نیز از اقداماتی مثبت و غیر قابل انکار است.
داراب‌‌خانی ادامه داد: در سنوات گذشته دادگستری استان با همکاری سایر دستگاه‌ها تلاش کرده تا با دقت نظر و مداقه در قوانین و مقررات موجود، وظایف پیشگیرانه دستگاه‌ها را احصاء و با ذکر نوع اقدام مراتب را به مدیران اجرایی استان ابلاغ کند. در همین راستا کارگروهی تشکیل شده که با برگزاری جلسات سعی در استخراج دقیق این شرح وظایف دارد.
دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام در ادامه افزود: پیشگیری از وقوع جرم مستلزم اهتمام همه قوا و دستگاه‌ها است. با ملاحظه مراحل و سیاست پیشگیرانه قسمت اعظم امکانات، برنامه ریزی، مدیریت و نظارت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، وضعی، انتظامی و امنیتی در اختیار سایر قواست در این میان سعی و تلاش ما در ایجاد هماهنگی بوده است.
وی تصریح کرد:  در این راستا در طول سال 1393 توسط این مجموعه جلسات هماهنگی و تعامل در سطوح مختلف برگزار شد که تمام تلاش در استان در بیان دغدغه‌های پیشگیرانه و توجیه و تبیین نقش پیشگیرانه دستگاه‌ها مصروف شده است.
 داراب‌ خانی در پایان با اشاره به نقش اطلاع رسانی و آگاهی افزایی در پیشگیری گفت : سال 1393 این معاونت بیش از سی هزار دقیقه از وقت صدا و سیمای مرکز استان را صرف برنامه‌های پیشگیرانه کرده است و با اختصاص ستونی از مطبوعات مجازی و مکتوب تحت عنوان دانستنی‌های پیشگیری مطالب مورد نیاز را اطلاع رسانی کرده و همچنین بالغ بر چهارده میلیون پیامک برای شهروندان ارسال کرده است..

سعید آبسالان

 بهمن مرادی فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع  در گفتگو با روابط عمومی دادگستری کل استان کرمانشاه  با توجه به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم و توصیه های اکید مقامات عالی رتبه کشور ، در خصوص اقدامات پیشگیرانه این معاونت با اشاره به اهم موضوعات ،  آن را حول 9 محور خواند و یادآور شد: اقدامات ما بر اساس طراحی استانی و دستورالعمل های ارسالی از مرکز با محوریت  آموزشی ، برگزاری جلسات ، اطلاع رسانی ؛ انتشارات و تبلیغات ، پژوهش ، طراحی و برنامه ریزی ، گردهمایی، همایش و نشست های تخصصی ، هماهنگی و راهبری ، نظارت و بازرسی و فناوری اطلاعات  اجرایی شده است به گونه ایی که بازدهی آن در هر طرح قابل ملاحظه و تأمل می باشد.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری افزود در بخش آموزشی با برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم در ادارات مختلف استان و همچنین 4 دوره آموزشی برای خانواده های کمیته امداد امام (ره) استانهای مرکزی، همدان، خوزستان، لرستان، ایلام و تهران به میزبانی کرمانشاه اقدام شده است که بازدهی خوبی داشته است .
وی برگزاری دوره های آموزشی در مدارس را از دیگر اقدامات آموزشی پیشگیرانه دانست و خاطر نشان کرد: همکاری در اجرای طرح امید با موضوع مهارتهای زندگی با رویکرد پیشگیری از جرم  در 30 مدرسه در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و نیز برگزاری دوره های آموزشی مدیریت پیشگیری از جرم و آسیبهای اجتماعی با محوریت و موضوعیت مواد مخدر در مدارس استان و برگزاری اولین و دومین دوره تربیت مربی کارگاه آموزشی پیشگیری رشد مدار جهت مدرسان آموزش خانواده  ، از دیگر اقدامات آموزشی این معاونت در پیشگیری از وقوع جرم بوده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان  برگزاری  بیش از 30 جلسه و نشست با حضور اعضا شوراها، کمیته ها و کارگروه ها از دیگر اموری بر شمرد که توانسته است در رسیدن به موضوع هدف که همان پیشگیری از جرم بوده است موثر واقع شود  تا جایی که در این نشست ها تمامی گمانه زنی ها در خصوص دروازه های جرم زا و راههای مقابله با آن مورد بررسی قرار گرفته است.
این مقام قضائی با توجه به فعالیت های انجام شده در حوزه اطلاع رسانی تصریح کرد: این معاونت با تهیه بروشورهای تبلیغی با موضوع پیشگیری از جرائم مرتبط با بانکداری الکترونیکی و عابر بانکها ، طلاق ، سرقت خودرو ، آسیب های اجتماعی که متوجه دانش آموزان می شود ، جرائم استفاده از تلفن همراه و ... همچنین درج 11 مقاله با موضوعات پیشگیری از جرم و آسیبهای اجتماعی در نشریات مختلف استان سعی داشته است در چارچوب وظایف خود عمل نماید.
مرادی فر از دیگر طرحهای برجسته این معاونت که توانسته نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد را پژوهش و طراحی و برنامه ریزی دانست و گفت:  پژوهش در خصوص نقاط جرم خیز شهری با حضور اساتید فن و بازدید از این مکان ها و همچنین طرح و برنامه و شیوه های مقابله با این نقاط جرم خیز جز برنامه هایی بوده است که همواره مورد توجه قرار گرفته است.
نظارت و بازرسی و همچنین استفاده از فناوری از دیگر برنامه هایی مورد نظر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان بوده است. مرادی فر با بیان مطلب فوق نظارت بر تالار باغ ها ، استخر ها و دیگر نقاط احتمالی جرم خیز را از برنامه هایی دانست که در راستای نظارت و بازرسی این معاونت و با حضور و همراهی مسئولین مرتبط برگزار شده است.
وی استفاده از فناوری های روز از جمله لینک معاونت در پورتال دادگستری کل استان ، استفاده از سیستم ارسال پیام کوتاه برای مجموعه هدف با پیامهای پیشگیرانه و استفاده از دیگر فناوری های روز را از اموری برشمرد که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برای پیشگیری از  وقوع جرم انجام داده است.

سعید آبسالان

فارس نوری2

با سپاس از وجود مقدس:
آنان که موهایشان سپید شد تا ما رو سفید شویم...
و عاشقانه سوختند تا گرمابخش وجود ما و روشنگر راهمان باشند...

به پاس تعبیر عظیم و انسانی شان از کلمه ایثار و از خودگذشتگان
به پاس عاطفه سرشار و گرمای امیدبخش وجودشان که در این سردترین روزگاران بهترین پشتیبان است
به پاس قلب های بزرگشان که فریادرس است و سرگردانی و ترس در پناهشان به شجاعت می گراید
و به پاس محبت های بی دریغشان که هرگز فروکش نمی کند

 " من لم یشکر المنعم من المخلوقین لم یشکر اللَّه عزّ و جلّ"
سعید آبسالان